1. Dlaczego noszona jest odzież futrzana?
Futra to prawdopodobnie pierwsza odzież noszona przez ludzi. Na najstarszych znalezionych podobiznach człowiek przedstawiany był albo nago lub w odzieniu ze skór zwierzęcych. Futra naturalne mają wiele zalet, ale do głównych zaliczamy :
  • trwałość
  • lekkość
  • najlepsza izolacja cieplna
  • niepowtarzalne walory estetyczne

2. Które futra są najcieplejsze?
Futra z soboli są najcieplejszymi i zarazem najlżejszymi produktami sztuki kuśnierskiej, a z pozyskiwanych dzisiaj futer najbardziej ekskluzywnymi produktami całej branży odzieżowej.

3. Które skórki są najczęściej używane do wyrobu futer?
Bez zawahania się, można powiedzieć, ze najpopularniejszym produktem kuśnierskim są futra z norek. Ich trwałość i wszechstronność jest bezkompromisowa, walory estetyczne i termiczne ustępują jedynie sobolom. W ilości sprzedawanych sztuk odzieży futrzarskiej królują na dzień dzisiejszy kurtki z norek.

4. Jak należy postąpić w przypadku zmoczenia futra?
Przede wszystkim należy unikać zmoczenia futra. W przypadku zamoknięcia, futro naturalne należy powiesić na wieszaku i przeczesać miękką szczotką w kierunku pochylenia włosa. Po wysuszeniu w temperaturze pokojowej z dala od żródła ciepła, przeczesać na sucho miękką szczotką w kierunku pochylenia okrywy włosowej.

5. Jak i gdzie czyścić futra naturalne?
Futra naturalne należy czyścić TYLKO w fachowych punktach usługowych.

6. Jak wyprasować lub wyczyścić podszewkę w mojej kurtce z norek?
Zmiętą podszewkę w wyrobach futrzarskich należy prasować wyłącznie po jej odpruciu. Wysoka temperatura żelazka powoduje nagłe skurczenie się skóry i jej łamliwość.